Iron Monument Club Plzeň

Iron Monument Club Plzeň

Galerie

Galerie

Fotogalerie opravy lokomotivy 433.025

Mikulášský vlak Lucifer, 7. 12. 2014

Mikulášský vlak "Lucifer" se první prosincovou neděli vypravil z Plzně do Nýřan. Zde se souprava rozdělila na dvě části. Motorová lokomotiva se dvěma vozy se dvakrát vydala na cestu do Heřmanovy Hutě, parní lokomotiva se zbytkem soupravy vyrazila do Holýšova. Zde mohli zájemci sledovat zbrojení parní lokomotivy uhlím přímo ve stanici. V Nýřanech nechyběli Mikuláš, andělé, čerti i pojízdné peklo. Večer se obě soupravy spojily do jedné a společně se vrátily do Plzně.

Další fotografie...

Mikulášská jízda na Hřebeny, 6. 12. 2014

Na trati Sokolov - Hřebeny se první prosincovou sobotu uskutečnil již 20. ročník tradičních Mikulášských jízd. Souprava s lokomotivou 475.111 v čele vozila zájemce na zastávku Hřebeny, odkud bylo možno navštívit hrad Hartenberg, kde byly pro děti připraveny zajímavé akce, na kterých nechyběli Mikuláš, andělé i čerti.

Další fotografie...

Mikulášské jízdy, 29. a 30. 11. 2014

Dvě akce během posledního listopadového víkendu - této možnosti využila řada zájemců a svezla se s námi. V sobotu zavítala souprava celkem třikrát z Plzně do Dobřan, v neděli potom z Rokycan dvakrát do Mirošova. Vlakem procházela mikulášská družina s andělem a čertem. V cílových stanicích pak miukláš s  andělem rozdávali dětem dárkové balíčky a čerti si posvítili na zlobivé děti. Součástí vlaku bylo i pojízdné peklo. Obě akce se těšily velkému zájmu lidí, hlavně s malými dětmi, a neušly ani zájmu médií.

Další fotografie...

Karlštejnské vinobraní, 27. - 28. 9. 2014

Poslední zářijový víkend se na Karlštejně konal již 18. ročník slavností vína. Návštěvníci vinobraní měli poprvé možnost přijet na slavnosti parním vlakem, v jehož čele byla naše parní lokomotiva 475.111. Po oba víkendové dny vozila zájemce z Prahy-Smíchova do Karlštejna a zpět. Mnoho zájemců této možnosti využilo.

Další fotografie...

Firemní akce Plzeň - Cheb, 18. 8. 2014

V pondělí 18. srpna odvezla parní lokomotiva 475.111 z Plzně do Chebu mimořádný vlak objednaný britskou cestovní kanceláří pro dopravu svých zákazníků. Po dlouhé době se lokomotiva objevila na točně v depu Cheb, kam v letech 1955 - 75 jezdila skoro denně.

Nedělní vlak do Holýšova, 17. 8. 2014

Jedinečnou možnost vidět zbrojení parní lokomotivy na vlastní oči měl každý, kdo se s námi vydal v neděli odpoledne parním vlakem do Holýšova. Zároveň měly děti možnost vyzkoušet si některé dovednosti z obsluhy parní lokomotivy a osvěžit si vědomosti o bezpečném chování na železnici.

Chodské slavnosti - Skolení draka, 9. - 10. 8. 2014

Tradiční každoroční slavnosti v Domažlicích a německém Furth im Wald doplnily jízdy vlaků v čele s naší parní lokomotivou. Je možno říci, že během posledních tří let se v čele vlaků vystřídaly tři různé parní lokomotivy. V roce 2012 to byla "Ušatá" 464.102, v roce 2013 po opravě kotle 475.105 (bez "uší") a letos již opět klasická 475.111.

Další fotografie...

Rysí slavnosti, 5. 7. 2014

První červencovou sobotu se v Železné Rudě na česko-německém hraničním přechodu konal 6. ročník tradičních Rysích slavností. Protože trať mezi Hojsovou Stráží a Špičákem je nesjízdná, nemohl se na slavnosti vydat náš tradiční parní vlak. Podařilo se však zajistit náhradní motorovou soupravu z Německa, která celý den vozila zájemce mezi Alžbětínem a Špičákem.

Další fotografie...

Školní výlet Plzeň - Horšovský Týn, 13. 6. 2014

S blížícím se koncem školního roku nastává čas na školní výlety. Jeden takový odvezla naše historická souprava z Plzně do Horšovského Týna. Po osmé hodině ranní vyrazil vlak z Plzně a kolem čtvrté hodiny odpolední se vrátil.

Muzikantský Heřmánek, 14. 6. 2014

V Heřmanově Huti se v sobotu 14. června konal tradiční folkový festival Muzikantský Heřmánek. Náš klub vypravil z Plzně na tuto akci vlak vedený motorovou lokomotivou řady 701. Celkem čtyřikrát zavítal z Nýřan do Heřmanovy Huti, aby tam dopravil zájemce o festival.

Školní výlet Plzeň - Horšovský Týn, 13. 6. 2014

S blížícím se koncem školního roku nastává čas na školní výlety. Jeden takový odvezla naše historická souprava z Plzně do Horšovského Týna. Po osmé hodině ranní vyrazil vlak z Plzně a kolem čtvrté hodiny odpolední se vrátil.

11. Malé folklorní slavnosti - Vrčeň, 12. 6. 2014

Ve Vrčeni u Nepomuka se 12. června 2014 konal již 11. ročník malých folklorních slavností "Pod vrčeňskou lípou". Náves obce přivítala pět folklorních souborů. Ty přivezl na nádraží v Nepomuku parní vlak v čele s lokomotivou 475.111. Do Vrčeně postupně přepravil soubory připravený autobus. Další informace a fotografie najdete na stránkách obce Vrčeň.

Další fotografie...

Škoda Transportation Express, 7. 6. 2014

V sobotu 7. června 2014 uspořádal výrobní závod Škoda Transportation v Plzni den otevřených dveří. Návštěvníci akce měli jedinečnou možnost vidět nejen prostředí výrobního areálu, ale také nahlédnout do výrobních hal a prohlédnout si řadu produktů z výrobního programu pro tuzemsko i zahraničí. Zpřístupněny byly také nové haly Plzeňských městských dopravních podniků. Vrcholem bohatého doprovodného programu byl příjezd parního vlaku vedeného naší parní lokomotivou 475.111 z Prahy až do areálu závodu. Parní lokomotiva se tak symbolicky podívala do míst, ve kterých byla v roce 1947 vyrobena.

Další fotografie...

Slavnosti svobody, 17. - 18. 5. 2014

Již rok v provozu po generální opravě kotle! Před rokem se Šlechtična vrátila mezi provozní lokomotivy. V sobotu a v neděli zavítala se soupravou historických vozů do Stoda, Horní Břízy, Blovic a Mirošova. I přes velmi nepříznivé počasí, které po celý víkend přineslo téměř celodenní srážky, se našlo dost zájemců, které počasí neodradilo a svezli se s námi. Děkujeme všem, kteří to nevzdali!

Další fotografie...

6. setkání parních lokomotiv v Drážďanech, 11. - 13. 4. 2014

U příležitosti 175 let trati Lipsko - Drážďany se ve dnech 11. - 13. dubna 2014 konalo v Drážďanech již pošesté setkání parních lokomotiv. Náš klub přijal pozvání na tuto akci a zavítal do Drážďan s parní lokomotivou 475.111. Naše pětasedma se tak setkala s elitními německými parními lokomotivami řad 01, 03, 23 a 52. Nechyběla ani rekordmanka 18.201. Byla to vůbec první návštěva na území bývalé NDR. Celkem 10 zatopených lokomotiv pózovalo v rotundě i na točně a některé z nich se objevily v čele zváštních vlaků.

Další fotografie...

Nahoru