Návštěvy

Návštěvy
Jméno
E-mail / URL

 1. Ondra - 18.07.2019 v 07:45
  Dobrý den dověděl jsem se o vaší jízdě na akci Bezdružické parní léto. Chtěl bych se zeptat jaká parní lokomotiva na tuto akci z Plzně pojede v těch 8:56 na informačních prospektech to není uvedeno. Předem děkuji za vaší odpověď.
 2. IMC Plzeň - 09.06.2019 v 07:15
  Dobrý den pane Petře.
  Lokomotiva 433.025 je před kompletací. V současné době pokračují práce na pojezdu lokomotivy, kde bylo potřeba provedení větších zásahů. Veškeré komponenty, jako kupříkladu nápravová ložiska budou zcela nová. Jejich výroba není otázkou několika dní.
  Méně akcí rozhodně není :-) ba právě naopak. Akce jsme nuceni redukovat ze dvou důvodů. Jednak se jedná o počasí, kdy jsme v letošním roce měli zákaz jízd už v dubnu, kvůli nebezpoečí požárů. Druhým důvodem je ekonomika. Bohužel si nemůžeme dovolit organizovat akce, které nejsou ekonomicky zajištěny dotacemi. Nebo objednávkou zadavatele. Opravdu není možné organizovat několikadenní akci s výdělkem řádově 5. tisíc. Zachvíli by nebylo z čeho lokomotivy a vozy opravovat a udržovat.
  Co se týče Tunelu Ejpovice, situace se zatím nijak nemění. Na SŽDC jsme dodali veškeré požadované dokumenty a nyní jsme nuceni vyčkávat na rozhodnutí. Současný zákaz průjezdu tunelem je samozřejmě rovněž obrovská komplikace pro všechny akce připravované na této trati. Přetah našeho vlaku jiným hnacím vozidlem není úplně levná záležitost. Každopádně už nyní je zřejmé, že všichni můžeme zapomenout na dřívější stav, kdy jsme jezdili mezi Plzní a Rokycany na pražské trati i několikrát denně.
 3. Petr - 04.06.2019 v 15:15
  Dobrý den,
  obracím se na Vás s dotazem, jak se vyvíjí oprava 433.025? Jinak díky za plno příspěvků o vaší práci a účasti na různých akcích, kterých je v poslední době méně, ale patrně máte mnoho práce. Vyvinula se někam dál situace ohledně možnosti průjezdu parní lokomotivy vlastní silou ejpovickym tunelem, bez nutnosti protažení hnacím vozidlem jiné trakce?

  Díky za vaši práci.
 4. Pavel - 26.05.2019 v 21:45
  Zdravím a moc děkuji za sebe a syna, který se už na Vás těší. Páře zdar Smajlík Smajlík
 5. IMC Plzeň - 25.05.2019 v 06:15
  Dobrý den pane Pavle.
  Ano uvidíme se na Ryích slavnostech v Železné Rudě. V tradičním termínu, na tradičním místě s tradiční lokomotivou 475.111 Smajlík