Návštěvy

Návštěvy
Jméno
E-mail / URL

 1. IMC Plzeň - 08.08.2018 v 10:41
  Vážení příznivci.
  Jak jsme již před několika dny uvedli, není možné nasazení parní lokomotivy na víkendové vlaky v okolí Domažlic v rámci Chodských slavností. Parní lokomotivu jsme chtěli nahradit historickou dieselelektrickou lokomotivou řady 751. (známou jako Barča, nebo chcete li Bardotka) Bohužel i tento záměr byl zhacen faktem, že tyto lokomotivy nemohou zajíždět až do německého Furth im Wald. Tato řada lokomotiv není zanesena do mezinárodního ujednání. Nastala situace, kdy jedinou možnou alternativou je nasazení lokomotivy řady 754. (známá jako Brejlovec). Po střízlivém uvážení všech okolností jsme došli k závěru, že nasazení běžné lokomotivy v čele historického vlaku nebude lákadlem pro širokou veřejnost ani cestující. Jsme přesvědčeni i o nižším zájmu o cestu vlakem z důvodu vysokých denních teplot. A další.... Veškeré tyto uvahy, stejně tak jako fakt, že jsme sme byli odmítnuti s žádostí o dotaci na tuto akci, nás vedl k rozhodnutí zrušit naši účast. Účast by byla přinejmenším ekonomicky riskantní.
  Do budoucna plánujeme zásadní změnu v organizaci jízd historických vlaků na tradičních Chodských slavnostech. Změna bude provedena primárně v ohledu na meteorologickou situaci každého roku a především na odstranění organizačních záležitostí vyplývajících s přejížděním státní hranice.
  Tolik na vysvětlenou......

  IMC Plzeň
 2. Janko - 31.07.2018 v 21:05
  I když mi v luzne to máme teď taky trochu zmatky no a co se zamračené tyče tak na Chodske slavnosti by se v tomto případě hodil cmelak nebo M262.0 což by u nás v luzne nebyl problém půjčit Smajlík
 3. Janko - 31.07.2018 v 21:02
  Myslel jsem ze soukromé spolky mají všechny akce s parními stroji povoleny
 4. Pavel - 31.07.2018 v 15:26
  Děkuji za odpověd, a bylo by možné se s někým domluvit, třeba s firmama nebo se zástupci měst a akcí? Byl by to pro ně důvod k zviditelnění pro obě strany a neskutečný zážitek pro tu nejmenší generaci. Je spousta možností. Honzík děkuje a ptá se : zda by bylo možné uskutečnit mu jízdu přímo na mašině. S přátelským pozdravem Pavel Reitmayer a syn.
 5. IMC Plzeň - 31.07.2018 v 13:28
  POZOR!
  Vážení příznivci. Vzhledem ke katastrofálnímu suchu a vysokému nebezpečí vzniku požárů, nebude v dohledné době povolen provoz parních lokomotiv. Z tohoto důvodu bude na Chodské slavnosti v čele Expresu Chodský drak, nasazena historická motorová lokomotiva řady 751. (T 478.1)

Nahoru